Genel Kiralama Koşulları

Ehliyet ve Yaş: Kiracının kira sözleşmesi sırasında B grubu araçlar için 21 yaş,ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslar arası ehliyete sahip olması gereklidir.

Kiralama Süresi: En az 1 gündür. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır. 

Fiyatlar: KDV, Akaryakıt  Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Lastik-Cam-Far Sigortası, 3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Sigortası, Tek Yön Bırakma ücreti, Bebek Koltuğu, Port Bagaj ücreti dahil değildir. CADDE RENT A CAR FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

Ödeme: Kira bedeli tahsilatı teslim sırasında yapılır ve tüm kredi kartları geçerlidir. Ayrıca aracın tesliminde iptal edilmek üzere kredi kartından ön provizyon alınır. Aracın iadesinde herhangi bir gecikme halinde her ek saat için günlük kira bedelinin 1/3’ü toplam 2 saati aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira bedeli kadar ek ücret alınır.

Sigorta: Cadde Rent A Car Araçları, 2918 sayılı Karayolları ve trafik yasasında öngörülen Mecburi Mali Mesuliyet(Trafik) ve Hasar Sorumluluk(Kasko) sigortaları kapsamında teminat altına alınmışlardır. 
Cadde müşterilerinin gerek öngörülen kanunların emrettiği ve gerekse tercihleri doğrultusunda sigortalanmalarını görev sayar. Bu nedenle altı tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar.

Trafik Sigortası:Kanun gereği yapılan ve ekstra ücret gerektirmeyen zorunlu sigortadır.

Hasar Sorumluluk Sigortası-Kasko(CDW): Cadde Rent A Car’dan kiralanan araçların kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek hasarlar ve tüm sorumlulukları kiracıya aittir.
Ancak kiracı, günlük ekstra ücret ödeyerek, araç hasarındaki sorumluluğunu ortadan kaldırabilir. Hasar Sorumluluk Sigortası, kiracının kullanımı sonucu doğabilecek maddi zararların tümünü teminat altına alır. Bu sigortanın kiraya verilen tüm araç fiyatlarına dahil edilmesi zorunludur.

Ferdi Kaza Sigortası:Muhtemel kaza anında araçta bulunan kişilerin tedavi masrafları, kalıcı sakatlık ve vefat tazminatlarını karşılayan sigortadır.

Hırsızlık Sigortası(TP): Kiracı günlük ücretini ödeyerek kiraladığı aracı çalınmaya karşı teminat altına alabilir.

Lastik-Cam-Far Sigortası(TWH):Kiracı dilerse günlük ücretini ödeyerek Kasko sigorta kapsamına girmeyen Lastik yarılması, Cam ve Far kırılmalarından doğabilecek tazminatları sigorta kapsamına alabilir.

3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Sigortası(PAIPLUS):Yükümlülüğü arttırıcı bu sigorta ile kiracı, kullanımı sonucu 3. şahıslarda doğabilecek maddi zararları ücreti karşılığı teminat altına alabilir.Sigortadan yararlanabilmesi ancak; Rich kira sözleşmesinin sigortalara ilişkin bölümünün sözleşme başlangıcında imzalanmasına bağlıdır.

Tüm sigortaların geçerli olabilmesi için;

  • Kötü kullanım ve tam kusurlu olunmaması,
  • Aracı alkol veya uyuşturucu etkisinde kullanılmaması,
  • Aracın yasal hız sınırları dışında kullanılmaması,
  • Alkol ve trafik raporların araç yerinden oynatılmadan eksiksiz alınmış ve en geç 48 saat içinde Rich’e ulaştırılmış olması,
  • Sürücünün kira sözleşmesinde kayıtlı olması,
  • Aracın ehliyetsiz sürücülere kullandırılmaması

gerekmektedir. Aksi takdirde Sigortalar geçersiz olacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Ayrıca; Rich yetkililerine, yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda ve yönlendirmelerde bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşıması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır. 
Kaza anında en kısa sürede 0262 349 48 49 nolu Cadde Merkezinin yada 0 507 036 04 54 nolu Cadde Acil Servis telefonunun aranması ve bildirimde bulunulması zorunludur.

Trafik Cezaları-OGS-HGS ve Otoyol Ücretleri:Bu gibi kullanım ve cezalar müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir.   

TEMİNAT DIŞINDA KALAN HALLER 
1) Kaza ve alkol raporunun olmadığı durumlar 
2) Kazanın sözleşmede adı yazılı olmayan bir sürücünün yönetiminde meydana gelmesi durumu
3) Sürücünün kaza sırasında alkol veya uyuşturucu etkisi altında olduğu durumlar 
4) Sürücünün geçerli ehliyete sahip olmadığı durumlar 
5) Trafik kurallarının ihlali ve aşırı hız dolayısıyla meydana gelen kazalar
6) Sürücünün %100 kusurlu olduğu durumlar
7) Kira sözleşmesinde belirtilen süre dışında meydana gelen kaza ve hasarlar
8) Başka bir aracın ya da hareket eden veya etmeyen nesnelerin çekilmesi, itilmesi, yüklenerek taşınması sırasında meydana gelecek kaza ve hasarlar,
9) Aracın, yarış, hız tayini, ralli denemeleri, motorlu sporlar sırasında veya normal trafiğe kapalı, uygun olmayan yollarda kullanılması sırasında meydana gelecek kazalar hasarlar
10) Trafik kuralları tarafından saptanmış yolcu sayısının üstünde yolcu ve her ne şekilde olursa olsun bagaj dışı yük ve patlayıcı, parlayıcı maddeler taşınması sırasında meydana gelecek kaza ve hasarlar
11) Sigara ve emsali yakıcı maddenin tesiri ile alevli bir yangın başlangıcı olmaksızın meydana gelen yanıklar
12) Aracın döşemesinde meydana gelecek yanık ve lekeler
13) Hatalı kullanımdan meydana gelecek lastik yarılmaları, teminat dışında olup, bu durumlarda meydana gelecek hasarlardan tamamen kiracı sorumludur.
14) Kendisine atfı kabul olmayan her türlü fiil ve ihmalden dolayı sigorta tazminatından kısmen veya hiç istifade edemeyen, kiralayan tahsil edemediği zarar için ve aracın işten kalma tazminatı için kiracıya rücu hakkına sahiptir. 
Detaylı bilgi için satış temsilcimizi arayınız.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı Web Sitemiz Üzerinden Anında Yapılabilir Yada 0507 036 04 54 Numaralı Whatsap Hattından Yapabilirsiniz.

Ücretsiz Teslimat

Şehir Merkezinde Rezervasyon Yaptığınız Aracı Ücretsiz Teslim Alabilirsiniz

Ekonomik Fiyatlar

Her Bütçeye Uygun Ekonomik Araç Kiralama Fiyatlarımız İle Kaliteli, Güvenli Ve Sorunsuz Bir Deneyim Yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat Dilediğiniz Her An Anında Destek Ve Bilgi Alabilir. Araçlarımız Hakkında Detaylı Bilgi Edinebilirsiniz.